יבוש תת רצפתי

ב'מוקד לאיתור נזילות' אנו מתמחים בתיקון נזקי צנרת מכל הסוגים. החל מאיתור הדליפה באופן מקצועי באמצעות מכשור מתקדם ועד לתיקון המתבצע במקום. שישים שנות ניסיון מאפשרות לנו לזהות את הצינור או הצינורות הדולפים ולוודא באמצעות בדיקת לחץ המים, כי אין עוד דליפות או נזילות נוספות לאחר התיקון.

כיצד אנו מבצעים את הבדיקה?

צנרת הבית עוברת בדרך כלל בצורת שתי וערב מתחת לריצוף ודרך הקירות. בין הקומות תמצאו את הצנרת המשותפת ביניכם לבין השכן. העובדה כי הצינורות נמצאים במיקום נסתר, גורמת לבעלי בתים רבים להוצאות מיותרות. מדוע? שרברבים שאינם מנוסים מנחשים היכן נמצאת הדליפה ופותחים את הקיר במקום ממנו המים נוזלים. היות ומים נוטים לחלחל ולעבור ממקום למקום, במרבית המקרים הנזק לצינור יהיה במקום אחר.

אנו, לעומת זאת, מבצעים את פתיחת הקיר או הריצוף רק לאחר ביצוע מגוון בדיקות באמצעות מצלמה תרמית, המשקפת לנו את מבנה הצינור ואת תנועת המים בתוכו. כך, גם אם יש סתימה בצינור ניתן למצוא אותה בקלות באמצעות סיב אופטי גמיש ומתקדם, המעניק מיד תמונה ברורה של הכשלים בצנרת. רק לאחר שבצענו אבחון ברור וחד משמעי, אנו נמליץ לכם על הפתרון הטוב ביותר ונוכל לתקן את הנזק באותו הרגע.

הפקת דו"חות לחברת הביטוח שלכם

חלק מלקוחותינו מעוניינים להפעיל את פוליסת ביטוח המבנה שלהם הכוללת גם הרחבה לנזקי צנרת. באמצעות הדו"ח שלנו, הקביל גם בבתי המשפט, אנו מסוגלים לעזור לכם להוכיח מהו הליקוי בצינורות שנפגעו ולהעריך בצורה מדויקת מה תהיה עלות תיקון הנזק תוך מתן הצעת מחיר מפורטת.

חשוב לדעת, כי לפעמים הנזק הוא קטן מאד, נקודתי, רק בצינור אחד ואין צורך לפתוח יותר מחצי מטר של ריצוף או קיר על מנת לתקן אותו. במקרים אחרים, יתכן כי מדובר בנזק ארוך טווח שנובע מבלאי של צינורות ישנים ועשוי להתפרש על פני מספר קירות בבית. עד שלא ערכתם בדיקה מדוקדקת וקיבלתם דו"ח מפורט לא תוכלו לדעת כמה באמת עולה לתקן את הנזק והאם שווה להפעיל את הפוליסה שלכם.

לאחר התיקון נשיב את מצבו הקוסמטי של החדר לקדמותו

תיקון נזקי צנרת אינו מסתיים רק בהחלפת הצינור. פעמים רבות יש לתקן גם את תוצאות הדליפה כמו קירות או תקרות שנפגעו וכן להשיב את אריחי הריצוף למקומם. במקרה שהנזק היה מאחורי המקלחון או האמבט יתכן ויהיה צורך לחברם מחדש ולהחזיר אותם למקומם מבלי שהתיקון יראה לעין. אנו מטפלים בכל נזקי הצנרת במקצועיות תוך יצירת מינימום נזק לחלל כדי שניתן יהיה להחזיר את מראה החדר לקדמותו.

לאחר תיקון נזקי הצנרת חשוב לבדוק האם יש מים לכודים מתחת לרצפות או לחות שנלכדה בחלקים הפנימיים של הבית כמו החניון או המרתף. לחות זו עלולה לגרום לנזק ארוך טווח נוסף לבית. אנו מבצעים את הבדיקות הדרושות ובמידת הצורך ממליצים על תהליך נוסף הקרוי "ייבוש תת רצפתי". נרחיב עליו בקצרה.

ייבוש תת רצפתי לאחר תיקון נזקי הצנרת

חלק מהפעמים נמליץ לבצע ייבוש תת רצפתי לאחר תיקון נזקי הצנרת. ייבוש זה יבטיח כי לא יגרם נזק נוסף לבית כמו עובש או החלדה של חלקי המתכת. הייבוש מתבצע באמצעות מכשירים ייעודיים הסופחים אליהם את הרטיבות והלחות ומשאירים את המשטחים הרטובים יבשים כפי שהיו לפני שהצנרת ניזוקה.

לקבלת הצעת מחיר לתיקון נזקי צנרת ואבחון נזילות על ידי מומחינו העוסקים בתחום עשורים רבים צרו עמנו קשר עוד היום.

הנזקים העיקריים כתוצאה מהצטברות רטיבות במבנה ובתכולה הינם: נזקים לתשתית המבנה, לדוגמא - קורוזיה בברזל הקונסטרוקטיבי של המבנה כתוצאה מרטיבות כלואה פגיעה במשקופים, ריהוט ותכולת המבנה התפתחות של חיידקים ועובש במבנה המהווים סכנה תברואתית עם השלכות בריאותיות מזיקות.  


ייבוש תת רצפתי
זיהוי מוקדי רטיבות כלואה באמצעות מכשור מקצועי, יצירת פתחי אידוי על-ידי פירוק מרצפות, חריצה בין האריחים או קדיחה, וייבוש חול רטוב מתחת לריצוף באמצעות לוחות תרמיים ובסיוע ייבשנים. לאחר גמר הייבוש אנו נוודא כי המצע התת-רצפתי (חול/שומשום) עומד בתקן הלחות המומלץ.


יתרונות וחסרונות

יש לקחת בחשבון כי ייבוש מבנה ו/או ייבוש תת רצפתי ע"י יבשנים כרוך בהכנסת ציוד מסורבל, רועש ופולט חום למבנה שמקשה על שהייה במקום בזמן פעולות הייבוש.


ישנם מקרים בהם מומלץ פשוט לפתוח רצפות (כמובן תוך גידור בטיחותי ושילוט מתאים), לדאוג לאוורור של המבנה ולהמתין לייבוש טבעי. כך ניתן להמשיך להשתמש במבנה למטרות מגורים או עבודה גם במהלך השיקום מנזקי ההצפה.

 

לאחר גמר הייבוש מתבצעים חיטוי המבנה והתכולה, תיקוני טיח וצביעה והחזרת המצב לקדמותו כמידת האפשר, כדי שתוכלו לחזור לשגרה ולהשאיר את ההצפה כזיכרון רחוק  מאחוריכם.

המוקד מתמחה באיתור כשלים במערכות אינסטלציה ואיטום, מיפוי תשתיות וייבושים. אנו משקיעים משאבים רבים בביצוע בדיקות קפדניות ומקצועיות, תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות בעולם, על מנת לעמוד בתקנים ובסטנדרטים הגבוהים הקיימים כיום בשוק. הבדיקה מתבצעת ללא הרס תוך צמצום משמעותי בעלויות תיקון מיותרות. דוחות החברה קבילים בבתי המשפט כחוות דעת מומחה ובעלי אישור מכון התקנים הישראלי (ת"יiso 9001:2008 ).

אודות המוקד

למה איתנו 

אנו נותנים שירות  24/7 כדי לפתור כל בעיה בכל עת. צוות החירום שלנו יהיה במקום שלך כדי לתקן את הבעיה תוך זמן קצר.

אמינות ושקיפות

חברתנו דוגלת בשקיפות מלאה כל ליקוי או תקלה יוצגו ללקוח לפני תחילת עבודה

בעלי המקצוע שלנו

כל חברי הצוות שלנו הם בעלי הכשרה גבוהה וכולם מאומנים על פי הטכנולוגיות העדכניות ביותר.

זמינות 24\7