אנו משתמשים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר לצילום חלקה הפנימי של הצנרת. בעזרת הצילום מתאפשר לבצע אבחון מלא של הצינור לכל אורכו, מבפנים, מבלי שיהיה צורך לבצע חפירות יקרות או לשבור קירות בטון רק כדי לזהות את מקור הדליפה.

איך מתבצע צילום פנים הצנרת?

צילום פנים הצנרת מתבצע באמצעות סיב אופטי. סיב זה נמצא היום בחזית טכנולוגיית הצילום ומשמש בתחומים רבים מלבד אינסטלציה, ניתן למצוא אותו גם בתחומי הרפואה ובתחומי תעשייה שונים. הגמישות של הסיב וממדיו הופכים אותו לאמצעי הטוב ביותר להעברת צילום פנים הצינור בזמן אמת.

כאשר משתמשים בסיב אופטי ניתן לסובב אותו 360 מעלות ולזהות כשלים בתוך הצינור לכל אורכו. אם יש סתימה של הצינור בשל פסולת שהושלכה אליו (כמו צינור ביוב) או קריסה של חלק מהצינור הנמצא במעמקי האדמה או בתוך קירות בטון עבים, ניתן יהיה לזהות את המיקום המדויק על פי הנתונים המתקבלים מהסיב.

בהשוואה למצלמות רגילות, הסיב האופטי מאפשר גם להשתמש בתאורה ממקור אחר מחוץ לצינור. כך, במקום שבו מצלמות רגילות אינן מסוגלות לקלוט היטב את התמונה, הסיב האופטי יהיה מסוגל לספק בזמן אמת תמונה מקצועית של הבעיה.

מה ההבדל בין צילום פנים הצנרת עם סיב אופטי לשימוש במצלמה תרמית?

בתהליך איתור דליפות בתוך הבית ניתן בדרך כלל לראות את זרם המים העובד בצינור ולזהות נקודות שבהן יש פיצוץ או שבר בצינור שממנו יוצאים המים. אך, כאשר יש סתימה בצינור ולא ניתן לזהות האם היא נובעת משבר פנימי של הצינור, מחלודה שהצטברה בצינור מתכת או מפסולת, חשוב להכניס מצלמה לתוך הצינור עצמו.

במצב זה אנו מעוניינים לא רק לזהות היכן נמצאת התקלה, אלא גם לראות את מקורה והגורמים לה. לכן, נעשה שימוש בחיווי על ידי מצלמה מקצועית ומהירה באמצעות הסיב האופטי, המאפשרת לראות על גבי המסך את פנים הצינור עצמו בתאורה מלאה ולקבל החלטה האם יש להוציא ולהחליף את כל הצינור עצמו, להשתמש ב"שרוול" (הכנסה של צינור דקיק יותר) או לבצע תיקון נקודתי של הצינור.

מה עושים עם תיעוד הצילום במקרה של נזק המדווח לביטוח?

תיעוד הצילום ותוצאותיו מאפשרים להפיק דו"חות מקצועיים הן לתביעות ביטוח והן לתביעות נזיקין בבית המשפט. היכולת להוכיח קשר בין קריסה של דירה אחת, לדוגמה, לפגיעה בצנרת הנמצאת מחוץ לדירה אחרת, תאפשר לבעלי הנכסים לדעת את מהות התקלה ומקורה. בנוסף, כאשר יש לקבוע את גובה הנזק ולבצע הערכה כספית לתיקון נזק זה, המידע שהתקבל מהצילום המבוצע באמצעות הסיב האופטי הוא יקר ערך.

ניתוח מקצועי של התוצאות המתקבלות מצילום פנים הצנרת

אנו מעניקים שירות מקצועי של צילום וכן דיאגנוסטיקה מקיפה על בסיס המידע שהתקבל. ניסיון ארוך שנים באבחון תקלות וכשלים בצינורות, מאפשר לנו לזהות לא רק את התקלה הנוכחית שהובילה לסתימה או לדליפה, אלא גם להזהיר בפני כשלים בצינור העלולים להוביל לתקלה עתידית. בין הכשלים הללו ניתן למנות: הצטברות של פסולת בחלק מהצינור שעשויה להוביל לסתימה, סדקים בצינור שעשויים להוביל לקריסה וכן הצטברות כמות גדולה של עפר מעל צינור רגיש שעשוי להתכופף בצורה מסוכנת.

אם גיליתם סתימה שאינה נפתרת או דליפה ממקור לא ידוע במקלט, במחסן או בחצר הבית, מומלץ לבצע בדיקה מקיפה באמצעות סיב אופטי. כשלים בצינור שמתגלים בזמן, יכולים לחסוך סכום גדול של תיקונים בעתיד, העשויים להצריך פתיחה מחדש של התשתיות, חפירה או קידוחי בטון מהם ניתן להימנע עם גילוי מוקדם של התקלה.

להזמנת צילום פנים צנרת באמצעות סיב אופטי, אל תהססו לתאם פגישה עם אחד ממומחי הצנרת בחברה.

מטרות הצילום:

איתור סדקים ושברים בצנרת ביוב וניקוז

איתור גופים זרים וחסמים בצנרת

איתור שורשים שחדרו לצנרת

בדיקת מרזבים לאיתור כשלים או חסימות

איתור ניתוקים בצנרת

איזה סוגי בעיות בצנרת אנחנו עלולים לראות ולהיתקל בבדיקה אחת הבעיות הנפוצות בביוב היא סתימה הנגרמת מחומרים .בלתי מתכלים למערכת הביוב מגבונים, תחבושות הגיוניות ועוד אלה חודרים למערכת וגורמים לסתימתה וחסימת מעבר של מיי ביוב. בעיה נפוצה אחרת היא חדירה של שורשי עצים למערכת הביוב, במיוחד במקרים בהם הצנרת ישנה ובנויה מבטון או צינור חרס נאכל ומתכלה עם השנים, נסדק ומתפורר, והענפים . זרדים והשורשים חודרים לביוב וגדלים בתוכו עד לסתימתו 

 

בעיות נפוצות נוספות הן חדירה של פסולת בניין בטון ברזל ושארית עצים שנזרקים לבריכות הביוב, מעיכה ושבירה  של צינורות ותקלות אחרות נוספות. כשהם באים לידי ביטוי מעל פני השטח, הם גורמים נזק וסבל לסביבה,ריחות לא נעימים, עובש ורטיבות על הקירות, התפוצצות צנרת ועוד.. איתור בעיות במערכת הביוב, חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומורשים תוך שימוש באמצעים החדשניים ביותר מאפשרים בדיקה בהיקף מלא של מערכת צנרת הביוב וצנרת מים .

צילום צנרת 

המוקד מתמחה באיתור כשלים במערכות אינסטלציה ואיטום, מיפוי תשתיות וייבושים. אנו משקיעים משאבים רבים בביצוע בדיקות קפדניות ומקצועיות, תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות בעולם, על מנת לעמוד בתקנים ובסטנדרטים הגבוהים הקיימים כיום בשוק. הבדיקה מתבצעת ללא הרס תוך צמצום משמעותי בעלויות תיקון מיותרות. דוחות החברה קבילים בבתי המשפט כחוות דעת מומחה ובעלי אישור מכון התקנים הישראלי (ת"יiso 9001:2008 ).

אודות המוקד

למה איתנו 

אנו נותנים שירות  24/7 כדי לפתור כל בעיה בכל עת. צוות החירום שלנו יהיה במקום שלך כדי לתקן את הבעיה תוך זמן קצר.

אמינות ושקיפות

חברתנו דוגלת בשקיפות מלאה כל ליקוי או תקלה יוצגו ללקוח לפני תחילת עבודה

בעלי המקצוע שלנו

כל חברי הצוות שלנו הם בעלי הכשרה גבוהה וכולם מאומנים על פי הטכנולוגיות העדכניות ביותר.

זמינות 24\7